Полтавка

Полтавка (до 1946 року — Санжарівка)— село, центр сільської Ради, розташоване в долині річки Янчулу за 20 км на схід від районного центру і за 27 км від залізничної станції Гуляйполе. Населення — 1258 чоловік. Сільраді під­порядковані населені пункти Луначарівка, Ни­зове, Нововасилівка, Ольгівське і Охотниче.

В колгоспі ім. Свердлова 7,9 тис. га земель­них угідь. Господарство зернового і м'ясо-молочного напряму з розвинутим садівництвом.

Село має восьмирічну школу, середню школу-інтернат, бібліотеку, палац культури на 450 місць. За післявоєнний час збудовано 96 житло­вих будинків. До послуг жителів побутовий па­вільйон, кравецька майстерня.

Засноване село на початку XIX ст. вихід­цями з містечка Санжар Полтавської губернії (нині — Решетилівка Новосанжарського райо­ну).

Комсомольська організація створена в 1924 році. На братській могилі споруджено пам'ятник воїнам, які загинули, визволяючи село від фашистів.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Полтавка