Приморське

Приморське (до 1964 р.—Царицин Кут) — село, центр сільської Ради. Розташо­ване за 25 км на північний захід від районного центру і за 4 км від залізничної станції Плавні. В західній частині села протікає річка Конка, в південно-східній частині проходить залізнична магістраль Москва—Сімферополь. Поблизу села — Каховське водоймище. Населення — 4850 чоловік.

У Приморському знаходиться центральна садиба радгоспу «Першотравневий», який має 5,3 тис. га земельних угідь, у т. ч. 3,7 тис. га орної землі

та 260 га садів і городів. Виробничий напрям — вирощування зернових, м'ясо-молочне тваринництво і городництво. В 1969 році рад­госп виробив по 340,5 цнт молока на 100 га сіль­госпугідь. Завідуюча молочнотоварною фермою Н. М. Бездєнєжна нагороджена орденом Леніна.

В селі середня і дві восьмирічні школи. До послуг жителів — дві бібліотеки, три клуби, лікарня на 25 ліжок. Лише за роки семирічки збудовано 123 житлові будинки.

Засноване село у другій половині XVIII ст. як слобода запорізьких козаків, які після зруй­нування Січі розбрелися по дніпровських плавнях.

Партійний осередок створений у 1920 році.

Уродженцям села О. О. Гнідому і М. X. Пи­саренку за бойові подвиги в період Великої Віт­чизняної війни присвоєно звання Героя Радян­ського Союзу.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Приморське