Новогупалівка

Новогупалівка — село, центр сіль­ської Ради; розташована на річці Вербовій, за 11 км на північний захід від районного цент­ру та за 3 км від залізничної станції Новогупалівка. Населення — 1311 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Агрофенівка, Букреївське, Кленове, Козаківське, Олександрівське, Осокорівка, Солоне, Старомикільське, Якимівське.

Артіль «Батьківщина» має В тис. га земель­них угідь, з них 6,6 тис. га орної землі; спеціалі­зується на виробництві зернових, м'ясо-молочному

тваринництві, садівництві та городництві.

У 1969 році колгосп зібрав пересічно зер­нових — 22 цнт, кукурудзи — 28,3 цнт, соняш­нику — 19,9 цнт з гектара.

У Новогупалівці працюють середня школа. Вчителі С. О. Самійленко та І. А. Самійленко нагороджені орденом Леніна. В селі є бібліотека, клуб; група товариства «Знання». За 1960— 1969 рр. споруджено 179 житлових будинків. В центрі села встановлено пам'ятник В. І. Ле­ніну. До послуг жителів швейна та взуттєва май­стерні.

Село засноване в 1819 році вихідцями з села Гупалівки Катеринославської губернії.

Під час революції 1905 року селяни висту­пили проти поміщицького гніту. Виступ жорстоко придушили. Найактивніших учасників—Д. Д. Бута, М. І. Іваницького, М. А. Дворецького ув'яз­нили.

За успіхи в розвитку зернового господарства тваринництва артіль була учасницею ВСГВ 1938—1940 роках. За Радянської влади з села вийшли 147 учи­телів, 25 медичних працівників, 13 інженерів, 35 агрономів, 25 зоотехніків, 19 ветеринарів, 2 юристи.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Новогупалівка