Новоолександрівка

Новоолександрівка (до 1945 року — Поди) — село, центр сільської Ради. Розташо­вана за 26 км на південний схід від Запоріжжя, біля автотраси Запоріжжя—Жданов і за 6 км від залізничної станції Лежене Придніпровської залізниці. Населення — 1322 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Новомокрянське, Новооленівка, Шевченківське, Юльївка.

У селі міститься другий відділок Запорізької державної сільськогосподарської дослідної стан­ції, який має 3 тис. га земельних угідь, з них 2 тис. га

орної землі, 200 га садів. Господарство виробляє зерно і продукцію тваринництва. В 1968 році пересічна урожайність зернових становила 30,6 цнт з га, в т. ч. озимої пшениці 32,7 цнт. Протягом року було вироблено на 100 га земельних угідь по 480 цнт молока, 173 цнт м'яса. 12 передовиків виробництва відзначено урядо­вими нагородами.

В Новоолександрівці працюють восьмирічна школа, клуб. За роки семирічки в селі спору­джено 40 житлових будинків, інкубаторну стан­цію, 7 зерносховищ, зерноочисний завод. Є та­кож Запорізьке управління зрошувальної си­стеми.

Засноване село німцями-колоністами в 1869 році.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Новоолександрівка