Менчикури

Менчикури— село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км на північний захід від ра­йонного центру і за 10 км від найближчої заліз­ничної станції Нововесела. Через село пролягає шосе, що зв'язує його з автомагістраллю Моск­ва—Сімферополь. Населення — 1400 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Зеле­ний Клин та Піскошине.

У Менчикурах — центральні садиби колгос­пу ім. Шевченка та радгоспу «Ентузіаст». У кол­госпі 4,7 тис. га землі, з них орної — 4,1 тис. га.

Виробничий напрям — вирощування зернових культур та тваринництво. Радгосп «Ентузіаст» має 3,6 тис. га землі і спеціалізується на м'ясо-молочному тваринництві.

В 1969 році радгосп виробив по 379 цнт мо­лока та по 176,6 цнт м'яса на кожні 100 га угідь. За успіхи у виробництві зерна агроном радгоспу «Ентузіаст» Н. Д. Сергієнко нагороджена орде­ном Леніна. Уродженець села Піскошиного О. С. Яковенко посмертно удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

В селі є початкова і восьмирічна школи, дві бібліотеки, два клуби; працює павільйон побутового обслуговування, профілакторій.

Засноване село 1827 року переселенцями з села Малої Білозерки Мелітопольського повіту Таврійської губернії.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Менчикури