с. Пологи

Пологи - село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 3 км від районного центру і залізнич­ної станції Пологи. Населення — 3400 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Вишнево-Петрівське, Івана Франка і Червоне.

Колгосп ім. XXI з'їзду КПРС, який має 7,4 тис. га земельних угідь, з них орної землі — 5,1 тис. га, садів і виноградників — 216 га. В 1968 році

пересічна врожайність озимої пше­ниці становила; 23,3 цнт, кукурудзи — 20,8 цнт з га. Господарство спеціалізується на виробни­цтві продуктів м'ясо-молочного тваринництва, насамперед свинини. 1969 року вироблено по 166 цнт м'яса на 100 га угідь, колгосп посів перше місце в області і завоював перехідний Червоний прапор обкому КП України, облви­конкому і облпрофради.

Пологи мають 8-річну і початкову школи, сільський клуб, бібліотеку. Лише за 1963— 1969 рр. збудовано 149 житлових будинків.

Село засноване в 1795 році вихідцями з сіл Пологи-Вергуни, Пологи-Яненки Переяслав­ського повіту Київської губернії.

На братській могилі воїнів — визволителів села, які загинули під час Великої Вітчизняної війни, височить монумент вічної слави.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

с. Пологи