Роздол

Роздол (до 1945 року — Фрідріхсфельд)— село, центр сільської Ради; розташований за 2 км від автотраси Москва—Сімферополь, за 20 км на північний схід від районного центру. Населення— 1037 чоловік. Сільраді підпоряд­ковано населені пункти Абрикосівку, Виногра- дівку, Вишнівку, Завітне, Кавунівку, Нове Поле, Трудовик і Шевченка.

Тут розташовано центральну садибу кол­госпу «Таврія», який має 7 тис. га земельних угідь, в т. ч. 6600 га орної землі. Основна галузь виробництва — рільництво, розвинуте також мо­лочно-м'ясне тваринництво і птахівництво. Се­редній урожай Озимої пшениці в 1969, році ста­новив 35,3 цнт з га, кукурудзи — 22,7 цнт, со­няшнику — по 22 цнт. Артіль щороку збирає найвищі у районі врожаї овочів і баштанних культур. У 1968 році пересічно вирощено овочів 185 цнт з га. Із допоміжних підприємств працює млин.

В селі є восьмирічна школа, будинок куль­тури на 450 місць, бібліотека, стадіон. В ювілей­ний 1967 рік закладено сільський парк- Прокла­дено 35 км водогону. Діє група товариства «Знання».

За 1958—1969 рр. споруджено 192 житлові будинки. Є шевська та кравецька майстерні.

Село засноване в 1810 році німцями-колоністами.

У Велику Вітчизняну війну за село точилися запеклі бої. На братській могилі полеглих ра­дянських воїнів встановлено пам'ятник.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Роздол