Розумівка

Розумівка  — село, центр сільської Ради. Розташована па правому березі Дніпра, за 18 км від Запоріжжя. До залізничної станції Дніцробуд-ІІ Придніпровської залізниці — 13 км. В селі є пристань. Населення — 1465 чоловік. Сільраді підпорядковані села Капустянка, Нижня Хор­тиця, Удільно-Миколаївське.

Колгосп ім. Орджонікідзе зерно-м'ясо-молочного напряму, має 5,9 тис. га земельних угідь,

з них 4,4 тис. га орної землі. Із допоміжних галу­зей розвинуті овочівництво, садівництво і бджіль­ництво. На 100 га сільськогосподарських угідь

вироблено молока 119,6 цнт, м'яса— 98 цнт, а на 100 га зернових одержано по 36,6 тис. яєць.

За високі врожаї соняшнику в 1948 році зван­ня Героя Соціалістичної Праці присвоєно колгосп­ницям В. Л. Сові, Л. Г. Чорній, В. К. Коваль. Урядовими нагородами відзначені ще 28 .тру­дівників колгоспу.

В селі — середня школа, бібліотека, буди­нок культури на 400 місць, біля якого встановле­но пам'ятники Г. К. Орджонікідзе і Ф. Е. Дзержинському. В братській могилі поховано 214 вої­нів, які загинули в боях за Розумівський плац­дарм на Дніпрі. Серед них Герої Радянського Союзу К Т. Великий, П. І. Галяткін, В. І. Істо­мін, В. Ф. Конопля і К. Ю. Парамонов.

Розумівка заснована у і 1778 році.

У 1923 році виник партійний осередок, в 1925 — комсомольський.

На околиці села Нижньої Хортиці в кургані розкопано 7 поховань доби бронзи (III—І тися­чоліття До н. е.). На поселенні ранньослов'янської черняхівської культури досліджено напів­землянку і господарчу яму.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Розумівка