Благовіщенка

Благовіщенка — село, центр сільської Ради. Розташована за 15 км від районного центру і за 10 км від залізничної станції Царекостянти­нівка. Через село проходить шосе Запоріжжя — Бердянськ. Населення — 2157 чоловік. Сільраді підпорядковані села Новокам'янка і Тарасівське.

На території села — центральна садиба кол­госпу «Дружба», який має 10 тис. га землі, з них 6,9 тис. га — орної, 207 га садів. Колгосп спе­ціалізується на птахівництві, вирощує зернові культури, розвинуте м'ясо-молочне тваринницт­во; з допоміжних галузей — садівництво, бджіль­

ництво, городництво. Тут працює відділення «Сільгосптехніки». У 1969 році на 100 га зерно­вих вироблено по 111,7 тис. штук яєць.

В селі є середня школа, палац культури на 350 місць, бібліотека, історико-краєзнавчий му­зей; діє організація товариства «Знання». Пра­цює дільнична лікарня на 70 ліжок.

Виникло село на початку XIX століття. Пер­шими його жителями були вихідці з Полтавщини і Чернігівщини. У 1920 році створено партійний осередок. За самовіддану працю в роки перших п'ятирічок чабан колгоспу К. О. Рудим і брига­дир жіночої тракторної бригади К. О. Саїнська в 1937 році нагороджені орденом Трудового Червоного Прапора.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Благовіщенка