Іванівка

Іванівка — село, центр сільської Ради, розташоване за ЗО км від районного центру. До залізничної станції Таврічеськ Придніпровської залізниці — 60 км. Населення — 2687 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Новоукраїнка та Примірне.

На південному заході села — піщані кучу­гури площею близько 2260 га, 120 га з них Іванівське лісництво засадило сосною та іншими породами дерев.

В селі — центральна садиба радгоспу «Іванівка», що спеціалізується на виноградарстві та садівництві і має 2377 га земельних угідь, з них 649 га орної землі, 780 га виноградників, 470 га садів. У 1969 році середня врожайність винограду становила 76,5 цнт, фруктів — 274 цнт, зерно­вих — 40,2 цнт з га, в т. ч. озимої пшениці — 38,4 цнт, кукурудзи — 46,6 цнт з кожного га посівів.

Серед передовиків виробництва — свинарка М. П. Солом'яна, удостоєна ордена Леніна.

В селі розташований також рибоколгосп ім. Шевченка. Біля села будується Запорізька ДРЕС потужністю 4,2 млн. квт.

Тут є будинок культури на 400 місць, орга­нізація товариства. «Знання», бібліотека. Діє побутовий комбінат, дільнична лікарня.

За післявоєнний час в селі споруджено по­над 400 житлових будинків.

Село засноване в 90-х роках XVIII ст. запо­різькими козаками, які й раніше мали тут зимів­ники. Деякий час воно називалося Синельниковим, а з 1795 року — Іванівкою.

У 1905 році селяни Іванівки одними з пер­ших у Мелітопольському повіті виступили про­ти утисків поміщика.

Партійний осередок створено 1921-го, а комсомольський — 1922 року.

На околиці Іванівки виявлено наконечники стріл скіфсько-сарматського часу (III—11 ст. до н. е.) та римські амфори (III—IV ст. н. е.).


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Іванівка