Новоукраїнка

Новоукраїнка(до 1946 року — Гайчул) — село, центр сільської Ради. Розташована за 9 км від районного центру і за 15 км від заліз­ничної станції Царекостянтинівка. Через село проходить шосе Куйбишеве—Червоносельськ. Населення — 1715 чоловік. Сільраді підпоряд­ковані села Березівка, Веселоіванівське, Виш­неве, Гоголівка, Грушеве, Тополівка.

На території села розташовані центральні садиби колгоспів ім. Суворова та ім. Куйбишева, яким належить 14 тис. га землі, з них 11 тис. га — орної. Господарства вирощують зернові культу­ри, займаються м'ясо-молочним тваринництвом і птахівництвом. У 1969 році на 100 га сільгосп­угідь вироблено по 102 цнт м'яса. Ордена Леніна удостоєні 4 новатори колгоспного виробництва.

В селі працюють середня, восьмирічна, три початкові школи, бібліотека, палац культури. При школі створений історико-краєзнавчий му­зей. Жителів обслуговує дільнична лікарня на 25 ліжок; побутовий комбінат.

Уславили Вітчизну бойовими подвигами вихідці з села В. А. Баранов та І. М. Снітко, яким у 1945 році посмертно присвоєно звання Ге­роя Радянського Союзу.

Виникло село 1803 року на річці Гайчурі.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Новоукраїнка