Ботієве

Ботієве (до 1927 року — Цареводарівка) — село, центр сільської Ради; розташоване за 20 км на південний схід від районного центру та за 50 км від залізничної станції Мелітополь. На відстані 4 км від села проходить автотраса Ростов—Одеса. До узбережжя Азовського моря— З км. Населення — 2283 чоловіка. Сільраді під­порядковані населені пункти Бабанівка і Строганівка.

В селі розташовано центральну садибу кол­госпу «Азовець», який спеціалізується на вироб­ництві зернових культур і м'ясо-молочному тва­ринництві, має 10,5 тис. га земельних угідь, з них 8,5 тис. га орної землі. У господарстві розвинуто допоміжні галузі — садівництво, виноградарство й городництво. Працюють відділення «Сільгосп­техніки», хлібоприймальний пункт.

У 1968 році врожайність озимої пшениці пересічно становила 28,1 цнт, кукурудзи — 36,5 цнт.

Є середня і восьмирічна школи, Будинок культури на 650 місць, бібліотека. Жителі ко­ристуються комбінатом побутового обслугову­вання; є хлібоприймальний пункт. Функціонує дільнична лікарня на 45 ліжок. Лише за 1963— 1967 рр. споруджено 160 житлових будинків. Тут розміщено 4 піонерські табори, 2 будинки відпочинку. Проведено 18 км водогону, пробу­рено 6 артезіанських свердловин. В селі працює група товариства «Знання». З села вийшли 45 вчи­телів, 16 лікарів, 29 зоотехніків та ветлікарів, 40 інженерів і техніків та інші.

Заснували село в 1862 році на місці колиш­нього аулу Улькен-Сасик-Богун болгари з ху­тора Дермень-Дере. Свою назву дістало на честь

революціонера-демократа і поета Христо Ботієва.

Під час громадянської війни на території району діяв партизанський загін під команду­ванням Г. 3. Ролика, де комісаром був житель Ботєвого О. Д. Леванісов. Загиблим учасникам громадянської та Вітчизняної воєн споруджено пам'ятник. У 1919 році в селі сформувався пар­тійний осередок.

Поблизу Ботієвого виявлено 2 поселення доби пізньої бронзи (І тисячоліття до н. е.). В одному знайдено рештки поселення скіф­ських часів (I V ст. до н. е.). Тут же розташовано 10 курганів, найбільший з них — висотою до З метрів.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Ботієве