Кушугум

Кушугум (до 1780 р.— Кушугумівка; 1920 — Велика Катеринівка)— селище мі­ного типу, центр селищної Ради. Розташований 1'5 км на південь від Запоріжжя. До залізничної станції Кушугум Придніпровської залізни- 1,5. км. Населення — 8,7 тис. чоловік.

В селищі міститься центральна садиба радгоспу  «Кушугумський» який має 5,2 тис. га угідь, з них — 4,4 тис. га орної землі, садами 293 га, під городами — 363 га. Основний напрям господарства — овочівництво, вироб­ництво зерна і тваринницької продукції, допо­міжна галузь—

садівництво. В 1969 році пересіч­на врожайність озимої пшениці становила 25 цнт з га, кукурудзи — 31,1 цнт, овочів — 148 цнт з га.

В Кушугумі розташована центральна садиба рибоколгоспу «Шлях рибалки», працює вапня­ний завод.

В селі середня політехнічна школа та школа робітничої молоді. Є клуб, кінотеатр, 3 бібліо­теки, лікарня.

Засноване село 1770 року козаками Запорізь­кої Січі як державна слобода. 1780 року Кушугумівку перейменували на Велику Катеринівку.

В грудні 1905 р. разом з робітниками Олександрівська виступили проти гнобителів бідняки Великої Катеринівки. Після розгрому повстання найбільш активних селян було засуджено до років каторги. З нагоди 50-річчя першої ро­сійської революції П. Ф. Черевату-Абакумову— учасницю олександрівського грудневого повстан­ня, нагороджено орденом Червоного Прапора.

Уродженка селища Л. С. Кравець за геро­їчний подвиг в бою на підступах до Берліна в квіт­ні 1945 року удостоєна звання Героя Радянського Союзу.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Кушугум