Титове

Титове (до 1963 року — Водяне) — село, центр сільської Ради. Розташоване за 24 км на південь від районного центру і за 16 км від залізничної станції Більманка. Населення — 1085 чоловік.

В селі міститься центральна садиба колгоспу ім. Енгельса, який має 6,4 тис. га земельних угідь, з них 4,4 тис. га орної землі. Господарство спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби, вирощують також зернові. Трудівники зібрали в 1968 році по 29,8 цнт зернових з га на

всій площі посіву, в т. ч. озимої пшениці по 33,4 цнт з га. Голова колгоспу І. І. Кривицький удостоєний ордена Леніна.

Центр села прикрашають будинок культури, восьмирічна школа; є бібліотека. До послуг жителів — швейна майстерня, побутовий комбінат, медичний пункт.

Титове заснували в кінці XVIII ст. переселенці з Полтавської та Чернігівської губерній.

Біля сіл Водяного і Попівки восени 1941 року точилися запеклі бої з гітлерівськими окупантами. У битві героїчно загинув командуючий артилерією 18-ї армії Південного фронту генерал- майор О. С. Титов. На його честь в селі, що 1963 року дістало назву Титове, встановлено пам'ятник.

За героїзм і мужність, проявлені під час Великої Вітчизняної війни, звання Героя Радянського Союзу удостоєні уродженці с. Титового І. М. Рева та К. О. Гришко (посмертно).


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Титове