Білогір'я

Білогір'я— село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Конки, за км від районного центру. Поблизу села проходить залізниця Запоріжжя—Донецьк і шосе Запоріжжя—Жданов. Населення — 553 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Лугівське та Новопокровка.

На території села міститься центральна усадьба колгоспу «Схід»,  який має 5 тис. га земельних угідь, з них 3,9 тис. га орної землі, в колгоспі

вирощуються зернові культури, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво, садівництво  і городництво.

За високі виробничі показники в галузі тваринництва у 1966 році колгоспу вручено переходящий Червоний прапор райкому КПУ і райвиконкому.

В селі працюють восьмирічна школа, палац льтури на 350 місць, бібліотека. До послуг жителів комбінат побутового обслуговування, фельдшерсько-акушерський пункт. За 1965— 69 рр. споруджено 44 житлові будинки.

Білогір'я вперше згадується в історичних кумеитах за 1779 рік. Біля села Новопокровки виявлено похован­ні—IV ст. н. е., в якому знайдено 5 черепів слідами обпалення і жорна.

В одному з курганів, що розташовані навколо Білогір'я, виявлено поховання кочівника з конем (X—XIII ст. н. ери).


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Білогір'я