Комсомольське

Комсомольське (до 1958 року — Гуляйпільське) — селище, центр сільської Ради, розташоване за 16 км на захід від районного центру і за 9 км від залізничної станції Гуляй­поле. Населення — 1076 чоловік. Сільраді під­порядковані населені пункти Загірне, Мирне, Чарівне.

В селищі розташована гуляйпільська пта­хофабрика, яка має 10,4 тис. га земельних угідь, з них 9 тис. га орної землі, 170 га садів. Госпо­дарство спеціалізується на відгодівлі індиків, займається м'ясо-молочним тваринництвом, а та­кож вирощує зернові.

Тваринники виробили на 100 га сільськогос­подарських угідь по 362,7 цнт молока, 113,2 цнт м'яса. На 100 га зернових одержано по 19,2 цнт індичатини.

Працюють середня школа, бібліотека, клуб на 300 місць, група товариства «Знання». Функ­ціонує лікарня на 25 ліжок. Є кравецька май­стерня.


За роки Радянської влади серед уродженців іа 27 стали вчителями, 10 медичними праців- ками, 5 інженерами і техніками, 7 агрономами, зоотехніками.

Село виникло в другій половині XIX століття.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Комсомольське