Різдв'янка

Різдв'янка — село, центр сільської Ради. Розташована за 23 км на південний схід від районного центру і за 8 км від залізничної стан­ції Гайчур Придніпровської залізниці. Насе­лення — 1445 чоловік.

У селі — багатогалузевий колгосп імені 8-го Березня, який має 5,3 тис. га землі, з них 4,1 тис. га орної, займається вирощуванням зер­нових культур, м'ясо-молочним тваринництвом, птахівництвом, садівництвом і городництвом. У 1969 році середній урожай зернових становив 23 цнт з га на всій площі посіву, кукурудзи 27,5 цнт і соняшнику — 20,5 цнт.

За успіхи у виробництві зерна і продуктів тваринництва в 1956 році колгосп був учасником

ВСГВ. Його 20 передовиків за 1958—1965 рр. нагороджені орденами й медалями СРСР. Ор­дена Леніна удостоєний бригадир комплексної бригади Я. І. Білик, який керує нею вже понад 20 років.

Діє загальноосвітня середня школа, палац культури на 500 місць, бібліотека, група това­риства «Знання». В селі є лікарня на 25 ліжок; побутові майстерні. За 1963—1969 рр. тут збу­довано понад 200 житлових будинків.

Село засноване в 1799 році. Першими його поселенцями були вихідці з північних губерній України, Польщі й Литви.

За роки Радянської влади 250 жителів села одержали вищу й середню спеціальну освіту. Серед них — 10 інженерів, 45 вчителів, 20 ліка­рів, 7 агрономів та інші фахівці.

Уродженцю села льотчику І. А. Манойлу, який загинув у повітряних боях під Сталінгра- дом, посмертно присвоєне звання Героя Радян­ського Союзу. Воїнам, що загинули, визволяю­чи село від фашистських окупантів, в колгосп­ному парку на братській могилі встановлено пам'ятник. В центрі села І. А. Манойлу встанов­лено бронзовий бюст.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Різдвянка