Білоцерківка

Білоцерківка — село, центр сільської Ради. Розташована за 20 км на південний схід від районного центру та за 15 км від залізничної станції Царекостянтинівка. Населення — 2050 чо­ловік. Сільраді підпорядковані села Тихе і Черешневе.

В селі — два колгоспи: ім. Жданова та «Схід», за якими закріплено 12,4 тис. га землі, в т. ч. орної 9,1 тис. га, саду 130 га. Основний напрям господарства — виробництво зерна та м'ясо-молочие тваринництво, зокрема вівчарство. Інку- баторио-птахівнича станція. Колгоспи села мають 20 га дзеркала ставків, де розводять рибу. На базі водоіімищ створена система малого зрошення.

В Білоцерківці — середня школа з вироб­ничим навчанням і початкова, 2 бібліотеки, буди­нок культури з залом на 350 місць; фельдшерсько-акушерський пункт.

Село засноване на початку XIX ст. дер­жавними селянами з слободи Білоцерківки Пол­тавської губернії (звідки м назва).

1905 року на загальній сходці селян білоцерківці висунули вимогу про надання політичної свободи, загального виборчого права, скликання установчих зборів. Вони усунули від влади во­лосного старшину, заарештували урядника. Ке­рівників селянського виступу було кинуто до в'язниці.

1921 року виникли партійний та комсомоль­ський осередки.

За героїчні подвиги в роки Великої Вітчиз­няної війни 195 білоцерківців нагороджено орде­нами і медалями СРСР. Льотчикові-винищувачу І. Д. Підтикану посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

В селі народився П. Ребро — відомий укра­їнський поет.

За три кілометри на захід від села по річці Берді є залишки земляних бастіонів колишньої Олексіївської фортеці Дніпровської укріпленої лінії, спорудженої в 1768—1774 роках.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Білоцерківка