Григорівка

Григорівка (до 1780 року — Кінсьководівка) — село, центр сільської Ради; розташована на правому березі річки Конки, за 10 км від за­лізничної станції Мала Катеринівка Придні­провської залізниці і за ЗО км від Запоріжжя. На­селення — 1353 чоловіка. Сільській Раді під­порядковані населені пункти Веселянка, Запо­рожець, Річне.

Поблизу села є поклади вапняку, глини й піску.

У Григорівці міститься центральна садиба радгоспу «Шлях Леніна», який має 6,2 тис. га землі, в т. ч. 4,9 тис. га орної. Господарство овочево-молочного напряму.

Григорівка має восьмирічну школу, біб­ліотеку, клуб. Протягом 1963—1969 рр. спо­руджено 163 житлові будинки, відкрито дві побу­тові майстерні; прокладено тротуари, водопровід.

Кінсьководівка заснована після 1775 року козаками Запорізької Січі.

Біля сіл Григорівки та Веселянки розкопано близько 20 курганів з похованнями (понад 40) доби бронзи (III—І тисячоліття до н. е.), скіф­ського часу (IV ст. до н,. е.) та кочівників (X— XII ст. ст. н. є.).


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Григорівка