Софіївка

Софіївка (Вигодна) — село, центр, Ніль­ської Ради. Розташована на березі Верхньої Терси, за 10 км на схід від районного центру, за 18 км від станції Чаплине Придніпровської залізниці. Населення — 897 чоловік. Сільраді підпорядко­вані населені пункти Кам'янка, Кам'янувате, Миколай-Поле, Новогригорівка, Садове  і Шамрайка.   

На території села міститься центральна садиба колгоспу ім. Леніна, що займається ріль­ництвом, м'ясо-молочним тваринництвом, город­ництвом і

має 6,7 тис. га земельних угідь, з них 5,2 тис. га орної землі. У 1969 році врожайність зернових становила 23,6 цнт з га. На 100 га сіль­ськогосподарських угідь вироблено по 239,2 цнт молока, 70 кг вовни, на 100 га зернових — по 32,8 тис. штук яєць.

За визначні трудові успіхи в 1966 році 15 пе­редовиків виробництва відзначені орденами й ме­далями СРСР, в т. ч. свинарка В. М. Перець — орденом Леніна.

В селі — середня школа, будинок культури з залом на 500 місць, бібліотека, пошта, універ­маг. В центрі села розкинувся парк, де встанов­лено пам'ятник В. І. Леніну.

Засноване село в другій половині XIX сто­ліття.

Житель села пасічник В. А. Виноградчий на власні кошти придбав у 1944 році літак-винищувач і передав його бойовій частині.

За роки Радянської влади близько 180 жи­телів села здобули вищу і середню спеціальну освіту.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Софіївка