Терсянка

Терсянка — село, центр сільської Ради. Розташована на річці Верхній Терсі, за 10 км на південь від районного центру. До залізничної станції Гайчур Придніпровської залізниці — 17 км. Населення — 555 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Вікторівка, Воскресенка, Заливне, Зелена Діброва, Кринівка, Литовка, Мар'янівка, Ніженка, Нововікторівка, Розівка, Тернівка.

В селі розташована центральна садиба кол­госпу ім. Жданова, який має 6,7 тис. га земель­них угідь, з них — 5,7 тис. га орної землі, са­дів — 170 га. Основний напрям господарства — виробництво зернових, м'ясо-молочне тварин­ництво та овочівництво.

Бригадир колгоспу В. Л. Андрієвський удо­стоєний ордена Леніна.

Тут є середня школа, будинок культури з за­лом на 400 місць, бібліотека. Діє група товари­ства «Знання». Працює лікарня на 25 ліжок. До послуг трудящих побутові майстерні, пошта. Лише за 1963—1969 рр. побудовано 150 житло­вих будинків.

Терсянка заснована 1782 року кріпаками - переселенцями з Полтавщини.

За роки Радянської влади понад 120 мешкан­ців села здобули вищу і середню спеціальну освіту.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Терсянка