Долина

Долина (до 1945 року — Шенау) — село, центр сільської Ради, розташоване поблизу річки Молочної, за 18 км від районного центру і за 8 км від залізничної Станції Полугород Придніп­ровської залізниці. Через село проходить шосе Токмак—Мелітополь. Населення — 318 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Ви­ноградне, Левадне, Любимівка, Рибалівка і Чапаєвка.

В селі міститься третя бригада колгоспу ім. Котовського, центр якого в Молочанську. Господарство має 8,7 тис. га землі, з них орної 5,7 тис. га, займається рільництвом, племінним та молочним тваринництвом — вирощує червону степову породу корів.

В соціалістичному змаганні на честь 50-річ­чя Великого Жовтня колгосп посів перше місце в районі, йому вручено Червоний прапор рай­кому КП України та райвиконкому.

Тут працюють початкова школа, клуб на 250 місць, бібліотека. До послуг жителів шев­ська та кравецька майстерні.

У Виноградному народився І. Т. Гришин, якому присвоєно звання Героя Радянського Со­юзу (посмертно).

Засноване село на початку XIX ст. німцями-колоністами.

В околицях села розкопані кургани з по­хованнями доби бронзи (І І тисячоліття до и. е.), сарматськими (II ст. до н. е. II стн. е.) та пізньо-кочівницькими половецькими (X—XII ст. ст. н. ери).


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Долина