Дівнинське

Дівнинське — село, центр сільської Ра­ди; розташоване за 10 км на південь від район­ного центру і за 40 км від залізничної станції Мелітополь. Населення — 894 чоловіка. Сіль­раді підпорядковані населені пункти Георгіївка, Добрівка, Малинівка, Новопокровка.

Багатогалузевий колгосп ім. Свердлова, центральна садиба якого розташована в селі, має 4 тис. га земельних угідь, з них 3,7 тис. га орної землі. Спеціалізується на виробництві зернових культур, м'ясо-молочному тваринни­цтві; розвинуто садівництво й виноградарство.

За виробничі успіхи орденами та медалями нагороджено 25 передовиків артілі. Серед них — комбайнер М. Г. Динчев, удостоєний звання Ге­роя Соціалістичної Праці.

Працюють восьмирічна школа, клуб на 320 місць, бібліотека; група товариства «Знання». За післявоєнні роки споруджено 220 житлових будинків. Діє кравецька майстерня.

Засновано Дівнинське в 1861 році арнаутами — переселенцями з бессарабського села Кара-Курт.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Дівнинське