Білоріцьке

Білоріцьке (до 1962 року — Мала Михай­лівка) — село, центр сільської Ради, розташова­не за 15 км на південь від районного центру і за 18 км від залізничної станції Нововесела. На­селення — 285 чоловік. Сільраді підпорядковані села Авангард, Єлизаветівка, Короленка, Озер­не, Островське, Стаси.

На території Білоріцького знаходиться 5-й відділок радгоспу «Південний», центр якого у смт Веселому. Відділок має 2,9 тис. га земель­них угідь,

з них орних — 2,7 тис. га. Основний напрям господарства — вирощування зернових культур та м'ясо-молочне тваринництво.

У селі — восьмирічна школа, бібліотека, клуб; є група товариства «Знання», працює лі­карня на 25 ліжок.

Засноване село 4879 року вихідцями з Михайлівни Мелітопольського повіту. Перейме­новане 1962 року на честь Білорецького полку, який визволяв територію району від інтервентів і білобандитів. У 1929 році заснована комуна «Червона фортеця», головою якої був робітник двадцятип'ятитисячний Р. Д. Хомрай.

В центрі села на братській могилі 173 вої­нів, що визволяли село, встановлений пам'ят­ник. Створено також музей бойової слави.


Дивиться також інші населені пункти цього району:


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Білоріцьке