Новоселівка

Новоселівка — село, центр сільської Ра­ди. Розташована на лівому березі річки Гай­чура за 25 км від районного центру і за 22 км від залізничної станції Магедове. Населення — 750 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пунк­ти: Костянтинівка, Межиріч, Мистюківське, Решетилівське, Ставкове, Чумацьке і Шевченка.

У селі міститься центральна садиба колгоспу ім. Шевченка, що має 6,6 тис. га земельних угідь, з них орної землі — 5,4 тис. га, садів — 130, городу — 106 та виноградників — 31 га. Це ба­гатогалузеве господарство зернового і м'ясо-молочного напряму, з розвиненим птахівницт­вом. Допоміжні галузі — садівництво і город­ництво.

У селі є восьмирічна школа, бібліотека, будинок культури. Протягом 1958—1969 рр. споруджено 103 житлові будинки.

Засноване село в 60-х рр. XIX століття.

На братській могилі, де поховані воїни, що визволяли село від німецько-фашистських за­гарбників, встановлено монумент слави.

За роки Радянської влади близько 200 жи­телів села дістали вищу і середню спеціальну освіту. Серед них — 18 вчителів, 7 лікарів, 12 ін­женерів і техніків, 3 агрономи, 11 зоотехніків, 94 механізатори, 24 офіцери Радянської Армії. Уродженець села В. М. Борщевський — профе­сор Вінницького педінституту.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Новоселівка