Степанівка Перша

Степанівка Перша —село, центр сіль­ської Ради. Розташована на узбережжі Азовсь­кого моря, за 35 км від районного центру. До залізничної станції Мелітополь — 55 км. Насе­лення—1894 чоловіка. Сільраді підпорядковано село Миронівку.

У селі розміщено центральну садибу кол­госпу «Більшовик», який має 5,1 тис. га земель­них угідь, в т. ч. 4,2 тис. га орної землі. Основний напрям виробництва артілі — зернові куль­тури та м'ясо-молочне тваринництво; з допоміж­них галузей — садівництво та виноградарство. У Миронівці міститься правління риболовець­кого колгоспу «Перемога».

Урожай зернових у 1968 році в артілі пере­січно становив 23,1 цнт з га, в т. ч. 23,4 цнт ку­курудзи, 21,6 цнт соняшнику. На 100 га сільгосп­угідь вироблено по 58,9 цнт м'яса, 180 кг вовни.

За високі виробничі досягнення 18 трудів­ників нагороджено орденами та Медалями. Го­лова артілі Р. В. Серемова була делегатом XXIII з'їзду КПРС; делегатом III Всесоюзного з'їзду колгоспників.

Тут працюють середня школа, клуб на 300 місць, бібліотека- До послуг жителів — комбінат побутового обслуговування. За 1963—1968 рр. споруджено 135 житлових будинків.

Засновано Степанівну Першу в 1862 році на місці колишнього татарського поселення Сарлар селянами з Київської, Полтавської, Харків­ської та Чернігівської губерній.

Уродженці Степанівки Першої брали участь у революційних подіях 1905 і 1917 рр. І. К. Литвиненко служив матросом на повста­лому броненосці «Потьомкін», Г. М. Перехрест був делегатом III Всеросійського з'їзду Рад.

В селі встановлено пам'ятник радянським воїнам, що загинули в боях за село у роки Ве­ликої Вітчизняної війни

За Радянської влади з села вийшли 15 учи­телів, 7 медичних працівників, 5 агрономів, 6 зоотехніків. В селі народився письменник Д. О. Міщенко, вчений І. М. Галь.

Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Степанівка Перша