Орлівка

Орлівка — село, центр сільської Ради. Розташована на лівому березі річки Лозуватки за 24 км від районного центру і за 46 км від за­лізничної станції Єлизаветівка на лінії Пологи — Бердянськ. Населення — 2,6 тис. чоловік. Сіль­ській Раді підпорядковано село Райнівку.

В селі розташована центральна садиба кол­госпу ім. Леніна, який має землі 5,2 тйс. га, в т. ч. 4,6 тис. га — орної. Напрямок господар­ства — зернові культури. Розвинуто вівчарство. Основною зерновою культурою є озима пшениця, якою щороку засівається понад 3 тис. га. 1968 ро­ку її зібрано 26 цнт з гектара.

На заклик С. М. Будьонного орлівці в 1934 році створили племінну конеферму, на якій вирощували коней для потреб Червоної Армії. За успішну роботу ферми її завідуючого О. М. Сисоєва нагороджено орденом Леніна.

В селі є середня школа, 2 бібліотеки, буди­нок культури, стадіон, поштове відділення, лі­карня, пологовий будинок, аптека. На березі Азовського моря споруджено колгоспний буди­нок відпочинку.

Село засновано 1860 року на місці колишньо­го ногайського аулу Сосикана переселенцями з села Попівки Бердянського повіту.

У роки громадянської війни в селі організу­вався партизанський загін, який під час денікінщини злився з партизанським загоном Г. 3. Голика.

Партійний і комсомольський осередки виник­ли в січні 1921 року. Поблизу села розкопано курган з похованням доби бронзи (II тисячоліт­ня до н. е.). Біля кургану знайдено кинджал з кремінної пластинки. Відомі також рештки 5 поселень скіфо-сарматських часів (IV—II ст. до н. ери).Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Орлівка