Плодородне

Плодородне (до 1945 року — Райхенфельд, до 1963 року — Широке) — село і залізнична станція Плодородне, центр сільської Ради; розташоване за 18 км на південний схід від ра­йонного центру. Через село проходить, залізниця Москва—Сімферополь, за 4 км на схід — авто­магістраль Москва—Сімферополь. Населення — 1596 чоловік, переважно росіяни. Сільраді під­порядковано населені пункти Братське, Зраз­кове, Показне, Радісне.

У Плодородному розташовано центральну са­дибу колгоспу «Плодородне», інкубаторну стан­цію, завод лакофарбових виробів, цегельний за­вод. Колгосп має 7 тис. га земельних угідь, з них орної землі— 6397 га; спеціалізується на виробництві сортового насіння овочевих, кор­мових і баштанних культур. Розвинуте також садівництво.

За успіхи у соціалістичному змаганні понад 100 хліборобам присвоєно звання ударників комуністичної праці, 15 передовиків нагороджено орденами й медалями. Колгоспному агрономові Л. Б. Шугаєвій у 1965 році присвоєно звання заслуженого агронома Української РСР, в 1967 році її обрано депутатом обласної Ради де­путатів трудящих. Колишній голова колгоспу В. Я. Сардак —кавалер двох орденів Леніна.

Працюють середня школа, бібліотека. За зразкову культосвітню роботу колективові бу­динку культури присуджено пам'ятний Черво­ний прапор райкому партії та райвиконкому. Тут же створено народний історико-краєзнавчий музей. Закладено 2,5 га парку. Відкрито спортив­ний зал, стадіон. Протягом 1957—1968 рр. спо­руджено 170 житлових будинків. Є павільйон побутового обслуговування.

Колгоспники зміцнюють інтернаціональну дружбу з трудящими Угорської Народної Рес­публіки. Представники артілі в 1964—1965 рр. відвідали Угорщину і Чехословаччину в складі делегації від Запорізької області.

Село засноване в 1810 р. німцями-переселенцями.

У центрі села, на братській могилі, спору­джено пам'ятник радянським воїнам, які по­лягли в боях за визволення села від фашистів у роки Великої Вітчизняної війни.

За Радянської влади з села вийшло понад 200 спеціалістів з вищою і спеціальною середньою освітою.


Дивиться також інші населені пункти цього району:


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Плодородне