Московка

Московка — село, центр сільської Ради;

розташована на річці Московці, за 22 км на пів­денний схід від районного центру. До залізничної станції Кирпотине — 17 км. Населення — 275 чо­ловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Благовіщенське, Веселівське, Микільське, Рай­ське, Укромне, Юр'ївське.

У селі розташовано колгосп ім. Щорса рос­линницько-тваринницького напряму. Він має 7,2 тис. га земельних угідь, з них 5,7 тис. га орної землі. У

господарстві в 1969 році на 100 га сільгоспугідь вироблено: молока — 236,2 цнт, вовни — 60,2 кг, яєць по 42,4 тис. штук на 100 га зернових. Кукурудзи зібрано 37,5 цнт з га, со­няшнику — 21,2 центнера.

Тут є восьмирічна школа, бібліотека, буди­нок культури на 250 місць. Працюють група то­вариства «Знання», профілакторій, швейна май­стерня.

Село засновано німцями-колоністами напри­кінці XVIII століття. У 1920 році сюди пересе­лилися селяни з сіл Жеребця (нині Кірове Оріхівського району), Комишувахи та інших. У 1943 році, після визволення села від гітле­рівців, до нього переїхало багато переселенців із західноукраїнських областей.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Московка