Мар'янівка

Мар'янівка (до 1945 року — Кронсфельд) — село, центр сільської Ради. Розташована за 25 км від районного центру і за 5 км на північний захід від залізничної станції Федо-рівка на лінії Москва—Сімферополь. Населен­ня — 590 чоловік. Сільраді підпорядковано насе­лені пункти Миколаївку, Молодіжне, Новомиколаївку, Олександрівку, Підгірне і Солодке.

Колгосп ім. Свердлова має 7300 га земельних угідь, з них — 6 тис. га орної землі. Це високомеханізоване господарство, одне з передових у ра­йоні. Вирощує зернові й технічні культури, веде молочно-м'ясне тваринництво.

В 1969 р., середня врожайність зернових становила 28,7 цнт з гектара, у т. ч. озимої пшениці — 31 цнт, кукурудзи — 30,5 цнт.

Колгоспові як переможцеві в соціалістично­му змаганні на честь 50-річчя Великого Жовтня вручено пам'ятний Червоний прапор райкому КП України і райвиконкому. За трудові успіхи 17 колгоспників удостоєно орденів і медалей.

Село має бібліотеку, клуб, павільйон побуто­вого обслуговування. Працює група товариства «Знання». Протягом 1960—1968 рр. тут спорудже­но 80 житлових будинків, які влітку потопають у зелені садів. Прокладено 32 км водогону. Центр села прикрашають пам'ятники В. І. Ле­ніну та Я. М. Свердлову. Шефи артілі — робіт­ники Запорізького електродного заводу — до­помогли електрифікувати Мар'янівку та села сільради, виготовили для тваринницьких ферм кормоподрібнювачі, механізували на фермах ряд виробничих процесів.

За Радянської влади з села вийшли 20 спеціа­лістів народного господарства з вищою освітою.

Мар'янівку засновано в 1825 році німцями-колоністами.

На братській могилі радянських воїнів, що загинули у Великій Вітчизняній війні, встанов­лено пам'ятник.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Мар'янівка