Новозлатопіль

Новозлатопіль —село, центр сільської ради, розташоване за 25 км на схід від районного центру. До залізничної станції Гуляйполе — 32 км. Населення — 1377 чоловік. Сільраді під­порядковані населені пункти Вишневе, Вільне, Новоукраїнське, Радянське, Степове, Ягідне.

Рослинницько-тваринницький колгосп «Авангард» має 7,2 тис. га земельних угідь, з них 6,3 тис. га орної землі. В селі працюють млин, молокоприймальний пункт, є відділення «Сільгосптехніки».

Значну допомогу в механізації трудомістких процесів подали колгоспникам шефи — робіт­ники Запорізького заводу високовольтної апара­тури.

Тут є восьмирічна школа, клуб на 400 місць, бібліотека. Функціонує лікарня на 25 ліжок. За післявоєнні роки споруджено 167 житлових бу­динків. До послуг жителів шевська та кравецька майстерні.

Засноване село в 1846 році євреями-переселенцями з Вітебської, Могилівської та Волин­ської губерній.

Партійна і комсомольська організації ство­рені в 1924 році.

В 1929 році Новозлатопіль став районним центром. З 1945 року село відійшло до Гуляй­пільського району.

Під час гітлерівської окупації в селі діяла група підпільників на чолі з комуністом К. С. Чор­ним. Підпільники були закатовані фашистами. Окупанти замучили й розстріляли понад 800 жи­телів колишнього Новозлатопільського району, а село і господарство колгоспу зруйнували.

На братській могилі радянських воїнів вста­новлено пам'ятник. У післявоєнний час село від­будоване.

Значна частина уродженців села за роки Радянської влади здобула вищу освіту; 28 чоло­вік стали вчителями, 9 — агрономами, 7 — зоо­техніками, 14 — інженерами, 19 — техніками, 42 — медичними працівниками.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Новозлатопіль