Кузнецівка

Кузнецівка — село, центр сільської Ра­ди. Розташована за 35 км від районного центру, за 5 км від залізничної станції Розівка. Насе­лення — 496 чоловік. Сільраді підпорядковані села Багатівка, Зоряне, Маринівка, Першотравневе, Руденка, Тернове, Труженка, Шевченківське.

У селі міститься центральна садиба колгоспу «Авангард», який має 4,8 тис. га землі, з них 3,7 тис. га орної. Господарство спеціалізується на птахівництві, зернових культурах, м'ясо- молочному тваринництві, займається садівни­цтвом, бджільництвом, городництвом. Із допо­міжних

підприємств є ремонтна майстерня, сто­лярня, кузня, пилорама.

У 1968 році колгоспники виростили по 22,6 цнт зернових з га на всій площі посіву, в т. ч. по 35 цнт — озимої пшениці, 37,1 цнт — кукурудзи. На 100 га угідь виробили по 125 кг вовни.

Колишня доярка артілі К. Г. Запорощенко у 1958 році удостоєна звання Героя Соціалістич­ної Праці. У соціалістичному змаганні на честь 50-річчя Радянської влади вона, працюючи пташ­ницею, виборола першість у районі, одержавши по 230 яєць від курки-нєсучки. К. Г. Запоро­щенко — депутат обласної Ради депутатів тру­дящих. Двома орденами Леніна нагороджена кол­госпна доярка комуніст Г. В. Чернова, яка на­доювала по 3,5—4 тис. кг молока від корови. Ор­дена Леніна удостоєно комбайнера Є. Ф. Алексєєва та колишню доярку В. І. Усенко. Орден Трудового Червоного Прапора одержали голова колгоспу Є. X. Попов і коваль Д. Я. Черіпко.

В селі працюють восьмирічна школа, бібліо­тека, клуб.

Кузнецівку заснували в 1823 році німці- колоністи як колонію Вікерау. Під час німецько-фашистської окупації село було спалене. За після­воєнні роки воно повністю відбудоване.

Поблизу Шевченківського знайдено кам'я­ні знаряддя доби бронзи (II тисячоліття до н. ери).

 


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Кузнецівка