Новоданилівка

Новоданилівка — село, центр сільської Ради. Розташована на правому березі річки Великого Утлюка, за 12 км від районного центру і за 14 км від залізничної станції Якимівка.

Населення — 2208 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Велика Тернівка, Ганнівка, Єлизаветівка, Семихатки. В колгоспі ім. Шевченка, який має 7 тис. га льних угідь, з них орної землі 6,5 тис. га, вирощуються зернові, розвинуте м'ясо-молочне инництво, птахівництво, із допоміжних галузей — садівництво і городництво. За трудові успіхи звання Героя Соціалістичної Праці удостоєна свинарка Н.П. Морозова і
механізатор З. Цеков.

В селі середня школа, будинок культури з залом на 650 місць, бібліотека, дільнична лікарня, група товариства «Знання». Новоданилівка виникла 1861 року на місці  аулу Кільчика. У 1904 році в селі існувала нелегальна соціал-демократична група членй якої розповсюджували серед населення прокламації та листівки революційного змісту.

В селі встановлено монумент слави на честь воінів — визволителів села та односельчан, які загнули в роки Великої Вітчизняної війни.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Новоданилівка