Новоолексіївка

Новоолексіївка — село, центр сіль­ської Ради, розташоване на середній течії річки Лозуватки, за 18 км від райцентру і за 17 км від залізничної станції Єлизаветівка на лінії По­логи—Бердянськ, Населення — 1285 чоловік. Сільраді підпорядковане село Лозуватка.

В селі — центральна садиба колгоспу ім. Шевченка, площа земельних угідь якого — 5,9 тис. га, з них 4,8 тис. га орної. Господарство займається виробництвом зерна, молока, м'яса. Допоміжні галузі: садівництво і виноградарство. Працює сепараторний пункт Лозанівського мас­лозаводу.

У Новоолексіївці є середня школа, 2 бібліоте­ки, 2 клуби на 250 місць кожний. За 1961-1967 рр. в селі побудовано понад 100 будинків. До послуг жителів, шевська та кравецька майстерні.

За роки Радянської влади з уродженців села 18 стали вчителями, 20 медичними працівниками, 14 агрономами, 9 зоотехніками, 18 інженерами.

Новоолексіївка засно­вана в 1861 році на місці колишнього татарського аулу Бескекли переселен­цями з Миколаївки Бер­дянського повіту, а також сіл Харківської, Вороне­зької та Чернігівської гу­берній. У 1921 році були створені партійний та ком­сомольський осередки.

Уродженцю села, стар­шому лейтенантові П. С. Кударю (1913—1941) за успішне виконання бойо­вих завдань посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Бри­гадир тракторної бригади М. І. Перегудов — кава­лер ордена Слави трьох ступенів. Орденом Червоного Прапора нагоро­джено односельця І. Г. Громаку, який знищив ката Зої Космодем'янської. Захоплені ним мате­ріали були використані для кінофільму «Зоя».

У 1965 році на вшанування пам'яті воїнів-земляків, які загинули під час Великої Вітчиз­няної війни, в селі споруджено пам'ятник.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Новоолексіївка