Верхній Токмак

Верхній Токмак — село, центр сіль­ської Ради, залізнична станція Придніпровської залізниці. Розташований у верхів'ї річки Ток­мака, за 13 км на південний захід від районного центру. Населення — 1455 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Нижній Ток­мак, Обиточне, Салтичія.

В селі — багатогалузеве господарство кол­госпу «Росія», який має 15,5 тис. г а земельних угідь, з них — орної землі — 11,7  тис. га, 186 га саду,

понад 200 га зрошуваних земель. Основна галузь виробництва — рільництво. Роз­винуте м'ясо-молочне тваринництво, садівництво і городництво. У 1968 році вироблено на 100 га сільськогосподарських угідь: м'яса — 58,1 цнт, 212 цнт молока, 110 кг вовни.

Доярка, депутат Верховної Ради СРСР 7-го скликання T. М. Деркач, у 1966 році наго­роджена орденом Леніна. 23 передовики наго­роджені орденами та медалями СРСР.

Село має восьмирічну та 2 початкові школи, бібліотеку. Є 2 будинки культури, працює група товариства «Знання».

Діє комбінат побутового обслуговування. За 1965 — 69 pp. побудовано 52 житлові будинки.

Засноване село в 40-х роках XIX ст. пересе­ленцями з села Чернігівки. У 1924 році створені партійна організація та комсомольський осередок.

За трудові подвиги на відбудові Дніпрогесу ім. В. І. Леніна комсомольська організація села в 1945 році була нагороджена Похвальною гра­мотою обкому ЛКСМУ.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Верхній Токмак