Юр'ївка

Юр'ївка — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на річці Лозоватці в північно-східній частині Приморського району, за 33 км від ра­йонного центру і за 13 км від залізничної станції Єлизаветівка Придніпров­ської залізниці. Через се­ло протікає річка Ердель. Населення — 1815 чоло­вік. Сільраді підпорядко­ване село Зелений Гай.

В Юр'ївці розташо­вана центральна садиба колгоспу «Пам'ять Іллі­ча», що має 8,3 тис. га землі, в т. ч. 6,9 тис.— орної, 1500 — Пасовищ. Тут вирощуються зернові культури, розвинуте тва­ринництво м'ясо-молочного напряму. В колгоспі працюють борошномель­ний та маслоробний це­хи, млин.

В селі діють 2 вось­мирічні школи, будинок культури та бригадний клуб; група товариства «Знання». За 1961— 1969 рр. зведено 165 житлових будинків. Є кра­вецька майстерня.

За роки Радянської влади Юр'ївка дала країні 26 вчителів, 37 медичних працівників, 18 агрономів, 20 ветеринарів і зоотехніків.

Засноване село в 1860 році на місці ногай­ського поселення Беш-Аул державними селяна­ми з села Миколаївки Бердянського повіту, пере­селенцями з Ахтирського повіту Харківської губернії та з Дніпровського повіту Таврійської губернії.

Партійна та комсомольська організації ви­никли в 1921 році.

Уродженцю села Ф. Г. Нестеренку (1920— 1945) за бойові подвиги посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Юр'ївка