Шелюги

Шелюги — село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км на південний схід від ра­йонного центру і на такій же відстані від заліз­ничної станції Якимівка. Населення— 1102 чо­ловіка. Сільраді підпорядковане село Мала Тер­нівка.

В селі міститься центральна садиба багатога­лузевого господарства — колгоспу ім. Мічуріна, який має 3,9 тис. га земельних угідь, з них 3,2 тис. га орної землі, садів — 165 га. Тут ви­рощуються зернові, розвинуте м:ясо-молочне тваринництво і птахівництво. Пересічна врожай­ність зернових в 1969 році становила 25,7 цнт, в т. ч. озимої пшениці — по 26,8 цнт з гектара.

Працюють восьмирічна школа, клуб, біб­ліотека. За 1965—1969 рр. в селі збудовано 96 житлових будинків.

Засновано село 1873 року.

В околицях села Шелюги виявлено неолітич­не поселення та кургани доби бронзи (IV, III— І тисячоліття до н. е.). Рештки поселення скіфо-сарматських часів (II—І ст. до н. е.) збереглись у західній частині села та біля Малої Тернівки.Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Шелюги