Нове

Нове — селище, центр селищної Ради. Роз­ташоване за 9 км на південь від районного центру і за 2 км від залізничної станції Тащенак При­дніпровської залізниці. Поблизу села проходить автотраса Москва—Сімферополь. Населення — 338 чоловік. Селищній Раді підпорядковані насе­лені пункти Данило-Іванівка, Долинське, Зеле­не, Кирпичне, Ромашки, Садове, Тащенак, Удачне.

Місцевий колгосп «Зоря» має 9,8 тис. га зе­мельних угідь, з них 6 тис. га орної землі, 636 га садів і виноградників. Господарство займається вирощуванням зернових, м'ясо-молочним тва­ринництвом, садівництвом, виноградарством. Є ремонтна майстерня.

В 1969 році було зібрано озимої пшениці по 20,9 цнт і кукурудзи по 26,4 цнт з га.

Свинарка П. С. Єгорова удостоєна звання Героя Соціалістичної Праці.

В селі є початкова школа, бібліотека, клуб. Працює група товариства «Знання». За останні десять років збудовано 103 житлові будинки.

Уродженець села, молодший лейтенант тан­кіст К. Н. Семибратов в роки Великої Вітчизня­ної війни разом з екіпажем свого підбитого танка створив партизанський загін в лісах Смоленщини і боровся проти фашистів. Взимку 1942 року, дізнавшись, що гітлерівці розстріляли в селі Свиридовому всіх чоловіків і дітей і збираються знищити жінок, загін К.Н. Семибратова раптово напав на карателів, фашисти були розбиті, але загинув і хоробрий офіцер. Нині колгосп і школа в цьому смоленському селі носять ім'я Семи­братова.

На околиці села Долинського розкопано курган, в якому виявлено 8 поховань доби брон­зи (III—І тисячоліття до н. е.) та два сармат­ських поховання (II ст. до н. е.). Біля селища Садового знайдено 2 монети Боспорського царства (І століття до н. е.).


Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Нове